Вторник, 19.01.2021, 05:24

2017-2018 (2) навчальний рік

"Уроки народознавства»

В Одеському дошкільному навчальному закладі «Ясла-садок» №295 24 та 25 травня пройшли заходи ознайомлення з народним святом Трійці.Метою заходів було ознайомити дошкільнят з народними традиціями святкування, сіяти зерна добра і любові до рідної землі, до свого народу та рідної домівки з раннього дитинства. Тож у нашому садку ми постійно працюємо над залученням дітей до народних звичаїв, традицій та обрядів українців."Трійця трьома святами багата: квітами, травами і рум`яним літом". Вихователі ознайомили дітей з природними властивостями квітів, трав,звичаями прикрашати домівку українців рослинами, розповіли про цілющі властивості трав та води, якою люди вмивались, щоб очиститись .Дітки нашого дитячого садка запам’ятали яскраві розповіді педагогів, відчули єднання з природою рідного краю та передадуть свої знання батькам,щоб у кожній оселі буде святково й зелено, і в кожній душі - радісно й сонячно!

День матері

В Одеському дошкільному навчальному закладі "Ясла-садок"№295 14 травня 2018 року проведено заходи до Дня матері, який є одним з найважливіших свят для дитини. Саме діти повинні пізнати, відчути, ким є для них мати, що зробила вона для них і якої пошани заслуговує. В ігровій формі дошкільники ознайомилися з історією виникнення свята, читали віршики та співали пісні про найкращих в світі матусь.В кожній віковій групі відсвяткували по -різному: малювали портрети матусь, складали чудові розповіді про працю мам, згадували цікаві історії з сімейного побуту. Головне в цих заходах те, що педагогами підкреслено важливість статусу «Мама» .Це свято дбайливо зберігається в пам’яті ,дитина вчиться при всіх заявляти про любов і повагу до мами,тому такі заходи важливі для вихованців нашого дитячого садка.

«День Перемоги»

В Одеському дошкільному навчальному закладі «Ясла-садок» №295 з нагоди святкування Дня Перемоги над нацизмом в Європібуло проведено ряд заходів: відбувся музично - літературний захід присвячений Дню Перемоги. Діти розповідали вірші про Перемогу та співали пісні .У всіх дошкільних вікових групах педагоги розповіли дітям про Велику Вітчизняну війну, про народ, що піднявся на захист своєї Батьківщини та здобув Перемогу. Під час занять педагоги виховували шанобливе ставлення до ветеранів війни, що відстояли свободу і незалежність рідного краю, а також розглянули медалі та ордени. Також педагогами закладу було акцентовано увагу на значення миру для людей, бо любов до Вітчизни - найвеличніше людське почуття . Але воно не приходить саме собою – його треба плекати змалку і робити це з гарячим серцем. Починати з наймолодшого віку і з найпростішого , постійно дбати про те, щоб зерна , які засіваються в дитячих душах потрапляли в добрий грунт і давали щедрі сходи.Захід сприяв розширенню уявлень дошкільнят про про внесок нашого народу у перемогу над фашистськими загарбниками, формуванню інтересу і пізнання історії України.

Знайомство з професією лікаря.

В Одеському дошкільному навчальному закладі «Ясла-сад» №295 в молодшій групі №10 26 квітня 2018 року пройшло веселе знайомство з професією лікаря. Головною метою зустрічі було: закріплювати уявлення дітей про роботу доктора, поповнення активного словника дітей іменниками: доктор, медсестра, градусник, вітаміни, назвами предметів одягу та медичних атрибутів, виховання дбайливого ставлення до свого здоров'я.

На гостини вихователь запросила бабусю онука, яка працює медичною сестрою. Діти практично ознайомились з різноманітністю роботи лікаря, використанням медичних атрибутів. В кінці веселого знайомства з професією пограли в гру « Я-лікар».

Тиждень безпеки життєдіяльності

В Одеському дошкільному навчальному закладі «Ясла-садок» №295 з 16 квітня по 20 квітня 2018 року проведено Тиждень безпеки життєдіяльності дітей.Метою проведення тижня безпеки життєдіяльності –комплексне розв ‘язання питань забезпечення безпечних умов навчання, виховання і праці учасників освітнього процесу, пропаганда здорового та безпечного способу життя серед дітей та батьків; вироблення у дітей дошкільного віку умінь та навичок щодо захисту свого життя і здоров’я під час НС.Роботу проведено за напрямками :«Дитина на вулицях міста»,«Дитина і природа»,«Дитина вдома»,«Дитина та інші люди», «Здоров я дитини».В процесі цієї роботи діти закріпили знання та набули багато нових знань, засвоїли їх та відобразили в сюжетно-рольових іграх, малюнках , засвоїли необхідність безпеки свого життя та здоров я/18 квітня 2018 р. о 10 годині ранку проведено практичний тренінг з евакуації вихованців і працівників ДНЗ на випадок надзвичайної ситуації.Тематичний тиждень пройшов дуже змістовно та цікаво.

Тематичний день «День визволення міста»

День визволення міста є знаменним, великим святом для жителів Одеси , коли ми, дорослі, віддаємо дань пошани воїнам-визволителям і пам’ятаємо тих, хто захищав нашу Батьківщину. Тому, 10 квітня 2018 року в Одеському ДНЗ №295 у старших та середніх групах було проведено тематичні заняття та бесіди, які мало на меті донести до дошкільнят знання про особливе свято у нашому місті – 10 квітня. Педагоги акцентували увагу на значення миру для людей, розповіли про героїчне минуле нашого міста, закріпили, що саме 10 -го квітня , 74 роки тому, Одеса була визволена від нацистських загарбників, тому цей день ми і відзначаємо як День визволення міста. Проведення тематичного дня сприяло вихованню в дітей дошкільного віку патріотичних почуттів, шанобливого ставлення до воїнів-визволителів, пам’яті про героїчне минуле нашого міста.

.