Главная | Мой профиль | Регистрация | Выход | Вход | RSS

Пятница, 07.05.2021, 21:56

Одесское дошкольное учебное учреждение №295             


Вы вошли как Гость  Группа "Гости"Приветствую Вас Гость

Меню сайта

 


 

  

Компьютер чи книга для розвитку сучасної дитини

Компьютер чи книга для розвитку сучасної дитини

Читання книг для дитини має бути потребою і задоволенням, адже діти, які люблять читати книги вміють думати, аналізувати, вони грамотніше своїх однолітків і тому виростають більш успішними людьми в житті.

Відомий педагог В.А. Сухомлинський вважав, що найстрашніше у вихованні дитини це те, коли йому не хочеться читати. На його думку "без книги настає убогість розумового життя, а цеведе до бездуховності ". Для виховання в дітях доброту широти душі треба читати твори класиків, наприклад, Толстого, Достоєвського, Тургенєва, Лермонтова, Пушкіна та інших авторів, чиї роботи називають школою життя. Мало хто з батьків сам може похвалитися тим, що ще в шкільні роки повністю прочитав "Війну і мир" Толстого або ж "Злочин і кара" Достоєвського.

Якщо навіть хтось зміг осилити ці книги, швидше за все нічого з того, в чому полягає в них та сама "школа життя" не зрозумів. Сучасні школярі знайомі з творами класиків в тому обсязі, скільки передбачається шкільною програмою. Сказати, що сьогодні школярі читають менше, ніж 20 років тому було б неправильно. Дійсно, раніше було багато бібліотек та дітей, що регулярно відвідують їх. Але тоді не було комп'ютерів і можливості у батьків купити цікаві книги, тому діти отримували інформацію в основному у бібліотеках.

 Комп'ютерні ігри не можуть замінити дитині читання. Ще відомий комп'ютерний геній Білл Гейтс не раз нагадував школярам про те, що всі комп'ютери нічого не значать, якщо не буде захоплених та обізнаних учнів, відданих справі викладачів та небайдужих батьків. Без знань про все освічений і інтелігентна людина немислимий, але вимагати від дитини, щоб він прочитав всю класику і ті книги, які ви прочитали самі в шкільному віці також неправильно. У сучасних школярів свідомість і сприйняття світу іншого, вони звикли отримувати інформацію фрагментами, з яких у них складається загальна картина.

Незважаючи на те, що місце книги в житті дитини стало іншим, не можна повністю відмовитися від читання книг. Читання дає можливість розмірковувати над новою інформацією, вчити дитину думати самостійно і розвиває його творчі здібності. З тим, що роль книги в розвитку фантазії та креативності дитини величезна, ніхто не сперечається. Але змушувати дитину читати, коли в будинку немає книг, відсутня бібліотека і самі батьки не захоплюються читанням, буде просто лукавством.

Починати навчати дитину читати книги треба з особистого прикладу Тільки побачивши, що батьки захоплюються читанням книг, у дитини з'явитися інтерес до читання. Привчати дитину читати книги треба з самого дитинства, читання має увійти у нього в звичку. Спочатку читайте йому дитячі книжки й казки перед сном, а потім привчите читання цікавих повістей. Ніколи не карайте дитину читанням, наприклад, заявляючи: "Ти сьогодні знову сидів довго за комп'ютером, тепер ти сядеш і прочитаєш ось цю книгу" .

У цьому випадку дитина буде сприймати читання як покарання Не треба строго слідувати шкільній програмі, нехай дитина спочатку читає книги, які найбільше йому подобаються. Наприклад, "Володаря кілець" або " Пригоди Електроніка ". Важливо те, щоб дитина зрозуміла, що багато частин пригод героїв не входять в кіноверсію, тому читати книги набагато цікавіше перегляду фільмів по телевізору. Дитина повинна мати право вибору книги для читання. Якщо дитина не має можливості відвідувати бібліотеку, то разом сходіть в книжковий магазин. Нехай дитина сама вибирає книгу, так у нього з'явиться мотивація до читання.

 

 

Поиск
Календарь
«  Май 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Copyright MyCorp © 2021
Конструктор сайтов - uCoz